چرا آموزش برای جامعه امری مهم و حیاتی است؟

چرا آموزش برای جامعه امری مهم و حیاتی است؟

آیا فکر می کنید حضور در مدرسه و یا انجام پروژه ها در دانشگاه بی فایده و باعث اتلاف وقت شماست؟ اگر واقعاً اینطور فکر می کنید ، به شما پیشنهاد میکنیم حتما در این ادعای خود تجدیدنظر کنید زیرا آموزش بخشی اساسی از رشد و پیشرفت یک جامعه است. وقتی جامعه مملو از افراد تحصیل کرده آموزش دیده باشد پیشرفت قابل ملاحظه ای حاصل خواهد شد ، زیرا افراد تحصیل کرده و آموزش دیده می توانند در امور و جنبه های مختلف به طور قابل توجهی به خانواده و جامعه خود کمک کنند . این در نهایت باعث پدیدار شدن جامعه ای پایدار و محرک می شود. اکنون با هم چند دلیل اصلی که باعث اهمیت آموزش در جامعه می شود را با هم بررسی خواهیم کرد.

 1. آموزش باعث ایجاد فرصت های شغلی بیشتر می شود.
  یافتن شغل مناسب به خصوص در این اوضاع اقتصادی اصلا کار آسانی نیست. اغلب شماها برای به دست آوردن شغل مورد نظرتان نیاز هست که با صد ها نفر دیگر رقابت کنید. معمولا هر چی تقاضا برای داشتن مدرک تحصیلی برا شغلی مورد نظر پایین تر هر چند همراه با حقوق کمتری باشد، طبیعتاً افراد بیشتری برای بدست آوردن آن شغل داوطلب می شوند. با این حال ، اگر سوابق تحصیلی عالی یا آموزش کافی برا مهارت خاصی داشته باشید ، می توانید شانس خود را برای بدست آوردن شغل موردنظر و ایده آل تان را به طور چشمگیری افزایش دهید. حالا ، آیا واقعاً می خواهید راهی پیدا کنید تا از دیگر متقاضیان متمایز شوید؟ اگر جوابتان مثبت است بهتر است به فکر بالا بردن سطح دانش تحصیلی ، مهارت فنی و دیگر آموزش های مربوط به حرفه خود باشید.
 2. آموزش باعث تامین درآمد بیشتری می شود.
  افرادی که دارای تحصیلات عالی و تجربه متفاوت هستند ، به احتمال زیاد راحت تر می توانند شغلی متناسب با تخصص خود و درآمد عالی پیدا کنند. اگر می خواهید سبک زندگی راحتی داشته باشید ، سخت مطالعه کنید و تلاش کنید وقت خود را به آموزش و سطح بالایی از دانش و مهارت اختصاص دهید. مدارک شما همان چیزی خواهد بود که کار فرمای احتمالی را ترغیب می کند که شما را به جای نامزد دیگری انتخاب کند. داشتن مهارت و تخصصی که شما دارید و بدست آوردن آن برای دیگران مشکل هست به کارفرمایان این حقیقت ثابت می کند که شما از سخت کوشی نمی ترسید و قادر به تحقق اهداف خود هستید. کارفرمایان معمولا نیروی کار مسئول و آگاه را ترجیح می دهند. شما پس از فارغ تحصیلی باید در جستجوی مشاغلی باشید که به شما این فرصت را بدهد تا آموخته های خود به صورت اجرا در آورید و در عین حال بتوانید هزینه مخارج خود را تأمین کنید.
 3. آموزش باعث توسعه مهارت و حل مسائل می شود.
  یکی از مزایای آموزش این است که سیستم آموزشی به ما می آموزد که چگونه تفکر انتقادی و منطقی را بدست آوریم و آن را توسعه دهیم تا تصمیمات مستقلی بگیریم. وقتی بچه ها بزرگ می شوند ، با مشکلات چالش برانگیزی زیادی نظیر پرداخت وام دانشجویی خود، پیدا کردن شغل ،تشکیل خانواده ، خرید خونه ماشین و غیره روبرو می شوند، با این حال ، اگر کسی سالها خود را صرف آموزش کرده است ، باید بتواند در مورد این اختلافات مختلف تصمیمات خوبی بگیرد. این افراد نه تنها می توانند نظرات خود را ارائه دهند ، بلکه در یافتن استدلال ها و مدارک محکم و قابل اعتماد برای پشتیبانی و تأیید تصمیمات خود نیز مهارت خاصی دارند.
 4. آموزش باعث بهبود اقتصاد می شود.
  افرادی که دارای سوابق تحصیلی خوبی هستند تمایل دارند شغل هایی با حقوق خوب دریافت کنند. هرچه تحصیلات و موفقیت های آنها بالاتر باشد ، گزینه های شغلی بهتری پیدا می کنند. افرادی که در خانواده فقیر بزرگ شده اند اما خود تحصیل کرده اند شانس بسیار بالایی برای تغییر شکل زندگی خود دارند ، بنابراین آنها می توانند به کاهش نرخ فقر جامعه کمک می کنند. آموزش به کشورها کمک می کند تا از نظر اقتصادی رشد کنند، زیرا در مسیر فرایند آموزش ما همچنین یاد میگیرم چطور از آن در زندگی شخصی خود بهره ببریم و همزمان بتوانیم باعث بهبود زندگی دیگر افراد جامع شویم.
 5. آموزش باعث فراهم کردن یک زندگی شاد و موفق و محقق کردن اهداف تان می شود.
  اگر به دنبال یک سبک زندگی ایده آل و راحت هستید باید خود را آموزش دهید تا شغلی مناسب و با درآمد عالی به دست آورید و اینگونه خواهید توانست زندگی شاد و موفقی را برای خود تامین کنید. اگر رویایی در سر دارید مطمئنا اگر تلاش کنید می توانید آن را عملی کنید. آموزش قدرتمند ترین سلاحی است که احتمالاً می توانید داشته باشید و با استفاده از آن خواهید توانست تمام رویاهای خود را محقق کنید. البته استثنا های خاصی هم نیز بستگی به آنچه که شما در نظر دارید وجود دارد ، اما به طور کلی آموزش اصولی و صحیح می تواند در راه رسیدن به اهداف تان و محقق کردن رویاها تان به طور چشم گیری به شما کمک کند.
 6. آموزش باعث شکل گیری یک جامعه مدرن شده و دنیا را به مکانی امن و آرام تبدیل می کند.
  آموزش درست برای جامعه مدرن امری اساسی و ضروری است. فرد باید در مورد فرهنگ ، تاریخ و سایر جنبه های مهم بیاموزد تا بتواند به تشکیل گیری جامعه مدرن کمک کند. آموزش و پرورش قدرتمند ترین سلاحی است که می توانیم از آن برای تغییر چشم انداز جهان استفاده کنیم. یک فرد تحصیل کرده می داند که چگونه با انواع مختلف مشکلات کنار بیاید. از طریق آموزش صحیح ، فرد می تواند ارزشهای اخلاقی خوبی را پرورش دهد. این به ما کمک می کند تا به یک انسان خوب تبدیل شویم. آموزش و پرورش افراد را به مدیر، ریس شرکت ، وزیر، ریس جمهور و یا حتی شاه و ملکه تبدیل می کند و به آنها آموزش می دهد که چگونه با احساسات و ارزش های واقعی انجام وظیفه کنند. افراد تحصیل کرده می توانند به راحتی بین درست و غلط تفاوت قائل شوند ، بنابراین آموزش صحیح به کاهش میزان جرم و جنایت کمک می کند. حوادث ناگوار در سراسر جهان در حال رخ دادن است و فقط رهبران شایسته می توانند به ما در هدایت مسیر خوب و درست کمک کنند.
 7. آموزش باعث ایجاد فرصت های برابر برای می شود.
  فارغ از نژاد ، جنسیت و مذهب معمولا با افراد تحصیل کرده بر اساس دانش و شایستگی برابر رفتار می شود. علاوه بر این ، افراد تحصیل کرده دارای ذهن باز هستند و می توانند نظرات و انتقادات دیگران را بدون تعصب و جبهه گیری بپذیرند. آموزش امکان زندگی مستقل را فراهم و در نتیجه احساس آزاد بودن را برای تان به ارمغان خواهد آورد. آموزش همچنین در توانمند سازی به زنان کمک شایانی می کند. با آموزش صحیح و اصولی می توان برخی آداب و رسوم قدیمی نامناسب مانند عدم ازدواج مجدد با بیوه ها ، ازدواج کودکان ، سیستم جهیزیه و غیره را براحتی منسوخ کرد. زنان ، اگر تحصیل کرده باشند ، می توانند علیه ظلم و ستم به پا خیزند. این امر باعث پیشرفت بسیاری در جامعه و همچنین کشور خواهد شد. به طور خلاصه ، اگر همه زنان تحصیل کرده باشند ، می توانند از حق آزادی بیان و بیان به روش صحیح استفاده کنند.

در پایان بهتر است با چند جمله از سخن بزرگان در مورد آموزش این مقاله را به پایان برسانیم:

• “آموزش قدرتمندترین سلاحی است که می توانید برای تغییر جهان از آن استفاده کنید.” نلسون ماندلا
• “آموزش گذرنامه آینده است ، زیرا فردا متعلق به کسانی است که امروز برای آن آماده می شوند.” مالکوم ایکس
• “سرمایه گذاری در آمورش بهترین بهترین سود را برا شما به همراه خواهد داشت.” بنجامین فرانکلین

کامنت بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *